Laser Diodowy Aragon Plus

3 długości fali 755nm 808nm 1064nm

Na czym polega zabieg?

Aragon Plus to najnowszy laser diodowy o trzech długościach fali 755nm 808nm i 1064nm. Dzięki zastosowaniu różnych długości fali, mamy o wiele szersze spektrum zabiegowe. Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera diodowego Aragon Plus są bardzo komfortowe, szybkie i bezbolesne. Nowoczesny system chłodzenia głowicy sprawia że miejsca poddane zabiegowi są szybko i skutecznie schładzane do optymalnej temperatury po każdym skierowaniu wiązki energii lasera. Ogromną zaletą lasera diodowego jest jego wielofunkcyjność dzięki zastosowaniu trzech zakresów.

 

Laser 808 nm – skutecznie usuwa zarówno ciemne jak i umiarkowanie ciemne owłosienie przy jasnej i delikatnie brązowej karnacji
Laser 1064 nm – skutecznie usuwa jasne włosy przy ciemnej karnacji
Laser 755 nm – skutecznie usuwa ciemne włosy przy jasnej karnacji

Porównanie laserów

Zalety Lasera Diodowego

– Komfort i bezpieczeństwo
– System chłodzenia mikrokanałowy
– 3 wiązki laserowe 755nm, 808nm, 1064nm

Pierwsze efekty

Choć efekty po pierwszym zabiegu są widoczne natychmiastowo, depilacja laserowa wymaga powtarzania w odpowiednich odstępach czasu.

 

twarz – 6-10 zabiegów co 4 tygodnie,
pachy – 5-8 zabiegów co 4-5 tygodni,
bikini – 5-7 zabiegów co 5-6 tygodni,
ręce – 5-6 zabiegów co 5-6 tygodni,
łydki i uda – 6-8 zabiegów co 7-10 tygodni,
plecy – 6-8 zabiegów co 7-10 tygodni.

 

Jest to związane z nierównoczesnym wzrostem włosów. Te, które w czasie zabiegu są w fazie wzrostu, reagują na światło lasera.

Jak działa laser diodowy ARAGON PLUS?

Technologia laserowej depilacji diodowej opiera się na selektywnej fototermolizie. Światło laserowe przenika przez powierzchnię skóry i dociera do mieszków włosowych; światło zostaje zaabsorbowane i przekształcone w ciepło w efekcie czego dochodzi do uszkodzenia komórek odpowiadających za wzrost włosa, a pozostałe struktury pozostają nienaruszone. Laser diodowy okazał się najbardziej skuteczny w usuwaniu owłosienia w przypadku wszystkich rodzajów skóry i włosów. Nieznaczny ból, łatwa obsługa, najbezpieczniejsza technologia do trwałego usuwania włosów.

 

Wiązki lasera 808nm, 755nm, 1064nm pozwalają na skuteczne uszkodzenie zarówno ciemnych, jak i jaśniejszych włosów. Dzięki zastosowaniu trzech wiązek możliwe jest przeprowadzenie skutecznych zabiegów nawet u osób o ciemniejszej karnacji.

Etap I

Światło emitowane przez laser ARAGON PLUS pochłaniane jest przez barwnik włosa, co powoduje uszkodzenie, a następnie stopniowy zanik jego cebulki. Wiązka promieni uszkadza mieszek włosowy poprzez absorpcję energii.

Etap II

Należy pamiętać o tym, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera działa tylko na te, które znajdują się w fazie wzrostu (ok. 30%). Reszta znajduje się w fazie uśpienia, po której zaczyna się aktywny wzrost nowego włosa. Dlatego też, aby depilacja przyniosła zadowalające efekty warto ją powtórzyć 5-6razy. Rezultaty depilacji zależą od wielu czynników, np. koloru i grubości włosa, jego rodzaju, fototypu skóry, wieku czy gospodarki hormonalnej.

Etap III

Laser diodowy ARAGON PLUS posiada optymalnie dobrany rozmiar głowicy, która w najbardziej efektywny sposób wykorzystuje wiązki lasera. Dodatkowo urządzenie dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia pozwala dobrać odpowiednią temperaturę do różnych obszarów i fototypów skóry.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

 • – ciąża i karmienie piersią
 • – przewlekłe choroby skóry (bielactwo, łuszczyca)
 • – nadwrażliwość na światło
 • – infekcyjne choroby skóry (opryszczka, łuszczyca, liszaj płaski)
 • – zakażenia wirusowe
 • – zakażenia bakteryjne
 • – rozrusznik serca
 • – choroba nowotworowa
 • – cukrzyca (niewyrównana), epilepsja
 • – przyjmowanie leków światło uczulających (np. antybiotyków, niektórych leków hormonalnych, przeciwzapalnych)
 • – przyjmowanie preparatów światło uczulających (np. ziół m.in. dziurawiec, skrzyp polny, nagietek, bratek, pokrzywa, odżywek, suplementów z preparatami o działaniu fototoksycznym)
 • – przyjmowanie w dużych dawkach witaminy A
 • – przyjmowanie betakarotenu
 • – używanie samoopalaczy, preparatów brązujących
 • – przyjmowanie ibuprofenu lub aspiryny (24 godziny przed zabiegiem)
 • – leczenie retinoidami
 • – zaburzenia krzepnięcia krwi
 • – skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • – głęboki peeling chemiczny wykonany w ciągu mniej niż 3 miesięcy przed zabiegiem
 • – świeżo opalona, podrażniona skóra w obszarze zabiegowym

Jak przygotować się do zabiegu?

Podczas zabiegu przesuwa się głowicę urządzenia po skórze pacjenta w miejscu występowania owłosienia. Podobnie działamy przy zabiegach fotoodmładzania. Samo naświetlanie jest bezbolesne. Głowica ma bowiem funkcję chłodzenia. Sesja trwa zaledwie kilkanaście minut.

 

Zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą w celu omówienia protokołu leczenia i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Przy epilacji prosimy o pozostawienie kawałka owłosienia w celu dobrania parametrów zabiegowych.

Postępowanie po zabiegu

Zabieg nie niesie ze sobą ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. W chwili wystąpienia zaczerwienienia, rumienia, pokrzywki ewentualnej mocniejszej reakcji zaleca się stosowanie d-panthenolu i kremów na poparzenia. Kremy nawilżające, regeneracyjne też są mile widziane.

 

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno nakładać się makijażu. W okresie sesji nie korzystamy ze słońca, nie stosujemy peelingów i kosmetyków na bazie alkoholu.

 

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu depilacji laserem diodowym można użyć zimnych okładów lub torebek lodu aby zmniejszyć dyskomfort. Miejsce depilowane zostaje przemyte delikatnym płynem zmniejszającym podrażnienie i w przypadku miejsc odsłoniętych stosujemy krem przeciwsłoneczny. Włosy będą obecne w mieszkach włosowych jeszcze przez 14 do 20 dni po zabiegu a następnie zaczną wypadać. Po zabiegu konieczne jest stosowane kremów z filtrami UV aby zapobiec opalaniu się skóry, należy unikać pocierania skóry aby jej dodatkowo nie podrażniać.

Cena i czas trwania

Zabieg trwa od kilku to kilkunastu minut w zależności od obszaru.

LASER ARAGON PLUSCena
Laser diodowy - epilacja / usuwanie owłosienia
Twarz200 PLN
Wąsik100 PLN
Baczki150 PLN
Płatki uszu100 PLN
Obszar między brwiami50 PLN
Szyja150 PLN
Broda150 PLN
Kark100 PLN
Brodawki piersiowe100 PLN
Klatka piersiowa150 PLN
Brzuch200 PLN
Boczki100 PLN
Klatka piersiowa + brzuch300 PLN
Plecy450 PLN
Całe ręce350 PLN
Ramiona150 PLN
Pachy200 PLN
Dłonie + palce180 PLN
Bikini podstawowe damskie (pachwiny)180 PLN
Bikini pełne damskie250 PLN
Bikini głębokie (ze szparą pośladkową) damskie300 PLN
Bikini podstawowe męskie (pachwiny)230 PLN
Bikini pełne męskie250 PLN
Bikini głębokie (ze szparą pośladkową) męskie380 PLN
Szpara pośladkowa200 PLN
Pośladki220 PLN
Stopy180 PLN
Łydki z kolanami280 PLN
Uda250 PLN
Całe nogi530 PLN
*Przy pakietach promocyjne ceny
Laser diodowy - FOTOODMŁADZANIE
Dłonie180 PLN
Twarz250 PLN
Szyja100 PLN
Dekolt200 PLN
Twarz + szyja + dekolt480 PLN

Umawianie wizyt online

Zabiegi Kosmetyczne

Przejdź do góry
Secured By miniOrange